Küçük Muhammet'in Ayağı Yürüyen Merdivene Sıkıştı

Gayrettepe Metro durağında 9 yaşındaki Muhammet'in bacağı yürüyen merdivene sıkıştı. 1 saatlik çalışma sonucu merdiven kesilerek kurtarılan çocuk, hastaneye kaldırıldı.

Küçük Muhammet'in Ayağı Yürüyen Merdivene Sıkıştı
Küçük Muhammet'in Ayağı Yürüyen Merdivene Sıkıştı Harun Gürcan

Bugün sabah saatlerinde Gayrettepe Metro İstasyonu'nda üzücü bir olay yaşandı. Annesi ile beraber metrodan inen Muhammet Emre Y.(9), Zincirlikuyu otobüs duraklarına geçmek için kullanılan yürüyen merdivene yöneldi. Fakat yürüyen merdivene binen minik Muhammet, bir anda acı içinde yerde kaldı.

MERDİVEN HEMEN DURDURULDU

Minik Muhammet'in bacağının yürüyen merdivene sıkıştığını gören vatandaşlar ve görevliler hemen duruma müdahale etti. Önce yürüyen merdiven kapatıldı ve hemen ardından polis ve itfaiye ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipeleri, minik Muhammet'i sakinleştirerek kurtarma çalışmalarına başladı.

MERDİVENİ KESEREK ÇIKARDILAR

Yaklaşık bir saat süren çalışmalar sırasında itfaiye ekipleri yürüyen merdiveni keserek Muhammet'i sıkıştığı yerden kurtardu. Bacağı sıkıştığı yerden çıkarıldıktan sonra tedavi edilmek üzere Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülde. Olayın ardından kazaya sebebiyet veren yürüyen merdiven bakıma alınırken, yolcular merdivenlere ve asansöre yönlendirildi.

"SAĞLIĞI İYİYDİ AMA AYAĞI BİRAZ EZİLMİŞTİ"

Olayı gören Yavuz Ekşioğlu isimli vatandaş, "Ben olay yerine geldiğimde çocuğun bacağı içerideydi. Güvenlikler geldi, itfaiye çağrıldı. Merdiveni keserek çocuğu çıkardılar. Çocuğun bacağı kan içindeydi. Ambulansa koyup götürdüler. Çocuğun sağlığı iyiydi ama ayağı biraz ezilmişti" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu