Avustralya'da Çıplak Fotoğraflar Araştırma Konusu Oldu

Türkiye, Ebru Şallı ve Nagihan Karadere'nin çıplak fotoğraflarının medyada hızla yayılmasını konuşurken, Avustralya'da mahrem görüntülerin ifşası araştırma konusu oldu. Ülkede her 5 kişiden birinin "çıplak görüntüleri" olduğu ortaya çıktı.

Avustralya'da Çıplak Fotoğraflar Araştırma Konusu Oldu
Avustralya'da Çıplak Fotoğraflar Araştırma Konusu Oldu Harun Gürcan

İlk olarak Ebru Şallı'nın ve hemen ardından da Survivor'ın eski yarışmacısı Nagihan Karadere'nin çıplak fotoğraflarının medyaya servis edilmesi, magazin gündemine bomba gibi düştü. Türkiye'de mahrem fotoğrafların ifşası gündemi oldukça meşgul ederken, Avustralya'da tam da bu konuyla ilgili yapılan bir araştırmanın sonuçları ortaya çıktı.

KADIN VE ERKEKLER EŞİT ORANDA MAĞDUR OLUYOR

Avustralya'da yapılan araştırmalara göre, ülkede 5 kişiden 1'inin kendi istekleri dışında çıplak ya da cinsel içerikli fotoğraflarının çekildiği ortaya çıktı. Ülke çapında 4 bin 200 kişiyle yapılan araştırmada, kadın ve erkeklerin bu duruma eşit oranda maruz kaldığı ifade edildi.

KADINLAR ENDİŞE TAŞIYOR

Çıplak görüntülerin ifşası konusunda gerçekleştirilen en geniş araştırmayı yapanlar, ülkede tacizin bilindikten daha yaygın olduğunu ifade ediyorlar. RMIT ve Monash üniversiteleri tarafından yapılan araştırmada erkeklerin bu suçu daha çok işlediği, kadınların ise güvenlikleriyle ilgili büyük endişeler taşıdıkları ifade ediliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu