ABD'de Adalet Bakanları FETÖ İadesini Konuştu

ABD'de bulunan Adalet Bakanlığı heyeti ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ABD'li Bakanlarla Fetullah Gülen'in iadesini konuştukları öğrenildi.

ABD'de Adalet Bakanları FETÖ İadesini Konuştu
ABD'de Adalet Bakanları FETÖ İadesini Konuştu Harun Gürcan

ABD'de bulunan Adalet Bakanlığı heyeti ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın ABD ziyareti sırasında , Amerikalı Bakanlarla Fetullahçı Terör Örgüt'nün (FETÖ) elebaşı olarak görülen Fetullah Gülen'in iadesiyle alakalı 4 saatlik bir görüşme yaptıkları öğrenildi.

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, Adalet Bakanlığı Uluslarası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Faris Karak'ın başkanlık yaptığı kurul, Washington'da FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi süreciy ile ilgili olarak temaslarda bulundu.

4 SAAT GÖRÜŞME YAPTILAR

Yaklaşık 4 saat sürdüğü bildirilen toplantıya, FETÖ soruşturmasını devam ettiren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında görevli 3 savcının da katıldığı öğrenildi. Görüşmede, Gülen'in iade süreci ile ilgili bütün hususların teknik ayrıntılarıyla beraber ele alındığı ve Türk tarafının Amerikalı muhataplarına hukuki çerçevey ile ilgili bilgiler aktardığı belirtildi.

Dün yapılan temaslar çerçevesinde Adalet Bakanı Bozdağ, ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions ile 45 dakika süren bir görüşme gerçekleştirmiş ve elebaşı Gülen'in iadesiy ile ilgili yeni deliller sunmuştu.

Adalet Bakanlığı yetkileri ile yapılan görüşmede ana gündem maddesi olarak FETÖ elebaşı Gülen'in geçici tutuklanması ve Türkiye'ye iade edilmesi olduğunu belirtmişti. Görüşmede, Bozdağ'ın, Gülen'in geçici tutuklanması ve iadesine dair gönderilen dosyaların en kısa sürede mahkemeye sunulmasını istediği kaydedilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu