Savcılık Binlerce Saatlik Görüntüleri İnceledi

Reina saldırganını yakalamak için Savcılık tarafından 7 bin saatlik görüntüler incelendi.

Savcılık Binlerce Saatlik Görüntüleri İnceledi
Savcılık Binlerce Saatlik Görüntüleri İnceledi Harun Gürcan

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Ortaköy'deki eğlence merkezine yılbaşı gecesi gerçekleştirilen silahlı saldırıya dair hazırlanan iddianamede, saldırgan Abdulkadir Masharipov'un yakalanması için 7 bin 200 saatlik kamera görüntüsü izlendiği ifade edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü'nün hazırladığı tam 90 sayfalık iddianameye göre, 58'i yabancı olmak suretiyle aralarında Reina'nın işletmecisi Mehmet Koçarslan'ın da bulunduğu 112 mağdur müşteki bulunuyor.

152 ADRESTE ARAMA YAPILDI

Saldırının sonrasında şüphelilerin yakalanması için yapılan çalışmaların ayrıntılarının bulunduğu iddianamede, Zeytinburnu, Küçükçekmece, Sefaköy, Silivri, Pendik ve Esenyurt'ta belirlenen DEAŞ terör örgütünün "madafa" olarak tabir ettiği, örgütsel amaçlar doğrultusunda kullandığı teröristlerin barındırıldığı 152 adreste arama yaptırıldığı aktarıldı.

Yerel halkın yaptığı tam 2 bin 142 ihbarın değerlendirildiği ve 61 DEAŞ üyesinin başta İstanbul olmak suretiyle Kayseri, Konya ve Hatay'da gözaltına alındığı bilgisi verilen iddianamede, operasyon kapsamında 642 yabancı uyruklu kişinin kamu düzeni ve kamu güvenilirği açısından tehdit oluşturmak suçundan 6458 sayılı kanuna göre sınır dışı edildiği öğrenildi.

İddianamede, saldırıyı gerçekleştirdikten sonra kaçan Masharipov'un yakalanması için 7 bin 200 saatlik kamera görüntüsü izlendiğine değinildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu