656'ıncısı Düzenlenecek Yağlı Güreşlere Yeni Altın Kemer

Kırkpınar'ın güreş ağası için yeni altın kemer hazırlandı.

656'ıncısı Düzenlenecek Yağlı Güreşlere Yeni Altın Kemer
656'ıncısı Düzenlenecek Yağlı Güreşlere Yeni Altın Kemer Harun Gürcan

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yaptığı yazılı açıklamada, 10 - 16 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için hazırlıkların sürdüğünü açıkladı.

Her geçen gün daha çok ilgiye odağı olmayı başaran Kırkpınar'ın sadece pehlivanlarla değil, ağalarıyla da adından söz ettiren önemli bir organizasyon olduğunu söyleyen Gürkan, üst üste 3 kez Kırkpınar güreş ağalığı yaparak altın kemerin ebedi sahibi olma unvanını kazanma kuralı sebebiyle Seyfettin Selim'in geçen yıl ikinci kez altın kemeri ebedi olarak aldığını tekrar hatırlattı.

YENİ KEMER 280 GRAM HAS ALTINDAN

Bu nedenle bu yıl yeni bir altın kemer hazırlandığını belirten Gürkan, şu şekilde konuştu; "656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde düzenlenecek olan koç ihalesini kazanarak, bir yıl boyunca Kırkpınar Ağası unvanına da sahip olacak ağamız için yeni bir kemer hazırladık. Hazırladığımız kemerin toplam ağırlığı 467 gram ve 280 gram has altından oluşuyor.

El işçiliğiyle hazırlanan bu kemerin yapımı 10 gün sürdü. Güreşen 2 pehlivanın motiflerinin yer aldığı bu kemer, ebedi sahibini arıyor. Bu kemere sahip olmak için 3 yıl boyunca üst üstte Kırkpınar Ağası olmanız gerekmekte."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu