Erdoğan "Suriye'nin bölünmesine de parçalanmasına da karşıyız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Sierra Leone Cumhurbaşkanı Ernest Bai Koroma'yla ortak basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan
Erdoğan Harun Gürcan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Sierra Leone Cumhurbaşkanı Ernest Bai Koroma'yla ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirdiği basına açık toplantıda, "Suriye ve Irak'ta her gelişme, bizim için doğrudan milli güvenlik meselesidir. Bizler müttefiklerimizin, terör örgütlerinin değil, bizim yanımızda yer almayı tercih edeceklerine inanmak istiyoruz. Bu konudaki tavrımızı, alınan kararla ilgili endişelerimizi 16 Mayıs'ta Başkan Trump ile yapacağımız görüşmelerde ayrıntılı şekilde kendilerine de bizzat ifade edeceğim." dedi.

"NATO ZİRVESİNDE KONUYU MASAYA YATIRACAĞIZ"

25 Mayıs'ta Brüksel'de toplanması planlanan NATO zirvesinde de müttefik hükümetlerle bu konuları masaya yatıracaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu temasların bölgenin istikrarını garanti altına alacak, Suriye'nin gerçekleriyle uyumlu bir sonuca ulaşmamızı sağlayacağına inanıyorum. Temenni ederim ki şuana kadar ortaya konulan, ifade edilen bazı gerçeklerden Amerika'ya gitmeden biran önce dönülmüş olunur, çünkü bu olayları yaşayan biziz." diye konuştu.

"SURİYE'NİN BÖLÜNMESİNE DE PARÇALANMASINA DA KARŞIYIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz Suriye'nin bölünmesine, parçalanmasına da karşı olduğumuzu her an her zaman söyledik. Bundan sonraki süreçte bunun aklı selim ile çözülmesinden yana olduğumuzu tekrar ifade ediyorum, temenni ediyorum ki yanlıştan biran önce dönülür." dedi. Hangi nedenle olursa olsun, DEAŞ terör örgütüyle yürütülmekte olan mücadelenin bir başka terör örgütü vasıtasıyla yürütülmesinin doğru olmadığını söyleyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı, "Böyle bir adım Suriye'nin ve bölgenin geleceğini tehlikeye sokacaktır. Geçmişte atılan yanlış adımların Suriye'yi getirdiği durum ortadadır."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu