PKK'nın Rus Füzeleri Kullandıkları Tespit Edildi

"Şehit J.Uzm.Çvş. Yunus Ertürk" operasyonunun ikinci aşamasında teröristlerin kullandığı tespit edilen Rus füzesi ele geçirildi

PKK'nın Rus Füzeleri Kullandıkları Tespit Edildi
PKK'nın Rus Füzeleri Kullandıkları Tespit Edildi Harun Gürcan

Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde düzenlenen operasyonda, PKK'lı teröristlerin barınak olarak kullandıkları mağarada hava araçları ve helikopterlere saldırı amacıyla kullanılan ve omuzdan atılan Rus menşeli SA-16 tipi hava savunma füzesi ele geçirildi.

İçişleri Bakanlığının yaptığı bilgilendirmeye göre, Bestler-Dereler bölgesinde 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığının düzenlediği, 19 Nisan 2017 tarihinde başlayan "Şehit J.Uzm.Çvş. Yunus Ertürk" operasyonunun birinci aşamasında, 29 bölücü terör örgütü üyesinin etkisiz hale getirilmesiyle 30 Nisan 2017'de son bulduğu belirtildi.

500 METRE DERİNLİĞİNDEKİ MAĞARADA RUS FÜZESİ

Bestler-Dereler kırsalında komando birliklerinin düzenlediği bölücü terör örgütünün kullandığı tespit edilen 500 metre derinliğindeki bir mağaranın olduğunu ve mağarada gerçekleştirilen arama sonucunda ise teröristlerce hava araçları ile helikopterlere saldırı amacıyla kullandıkları ve omuzdan atılan Rus menşeli SA-16 tipi hava savunma füzesinin ele geçirildiği öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu