Adalet Bakanı Bozdağ 'Gerekirse Devam Edin' Talimatı Verdi

Adalet Bakanı Bozdağ ile beraber ABD ziyaretinde bulunan Adalet Bakanlığı heyeti, ABD'de FETÖ elebaşı Gülen'in iadesine ilişkin 6 saat süren bir görüşme yaptı.

Adalet Bakanı Bozdağ 'Gerekirse Devam Edin' Talimatı Verdi
Adalet Bakanı Bozdağ 'Gerekirse Devam Edin' Talimatı Verdi Harun Gürcan

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile ABD ziyaretinde bulunan Adalet Bakanlığı heyeti, ABD'li heyet ile Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) elebaşı olarak bilinen Fetullah Gülen'in iadesiyle alakalı görüşmelerine bugün de devam ettiği öğrenildi. Heyet, dün yapılan 4 saatlik toplantının ardından bugün de 6 saat süren bir toplantı düzenledi.

Adalet Bakanlığı yetkililerinin verdiği bilgiler doğrultusunda, Adalet Bakanlığı Uluslarası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Faris Karak'ın başkanlık ettiği heyet, ABD Adalet Bakanlığı ile 6 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi.

BEKİR BOZDAĞ 'GEREKİRSE DEVAM EDİN' TALİMATI VERDİ

Gülen'in iadesiyle alakalı olarak hukuki detayların konuşulduğu toplantı bir gün yapılması planlanmıştı. Dün yapılan toplantının tamamlanamamasının ardından Bakan Bozdağ'ın "gerekirse devam edin" talimatını verdiği öğrenildi. Bozdağ'ın verdiği talimatla beraber bugün tekrardan bir araya gelen iki ülke heyetleri, 6 saat süren bir görüşme daha gerçekleştirdiler.

Adalet Bakanı Bozdağ, FETÖ elebaşı Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesiyle ilgili olarak ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions ile geçtiğimiz pazartesi günü bir görüşme yapmış, o görüşmede iki ülke heyetleri arasında hukuki görüşmelerin yapılması kararı alınmıştı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu