Dünya İnternet Klavye Şampiyonası'a 'Türkiye' Damgasını Vurdu

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu (INTERSTENO) tarafından düzenlenen "Dünya İnternet Klavye Şampiyonası"nda Türk Milli Takımı şampiyon oldu.

Dünya İnternet Klavye Şampiyonası'a 'Türkiye' Damgasını Vurdu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonası'a 'Türkiye' Damgasını Vurdu Harun Gürcan

INTERSTENO Türkiye Temsilciliği tarafından yapılan açıklamaya göre, internet üzerinde gerçekleştirilen finallerde derece almaya hak kazan bin 197 yarışçı içerisinde Türkler 3 şampiyonluk, 4 ikincilik, 6 üçüncülük alarak takım sıralamasında bu yıl da dünya şampiyonluğunu kazandı.

Anadil ve çok dilli (17 dil) ayrımıyla iki farklı yarış katagorisinde ve 4 yaş kategorisi ile gerçekleştirilen toplam 8 yarıştaki en iyi 3'er yarışçıya verilmesi planlanan 24 madalyanın 13'ünü Türkler kazanarak takım halinde de dünya şampiyonu olmayı başardı.

TAKIM OLARAK DÜNYA BİRİNCİLİĞİ TÜRKLERİN

Genel olarak bütün kategoriler ele alındığında ülke sıralamalarında, Türkiye'nin arkasında, Çek Cumhuriyeti 4, Japonya 2, İtalya 2, ABD 1, Kanada 1, Hırvatistan 1 madalya alarak sırayı belirledi.

Şampiyonda 0-12 yaş kategorisi anadil yarışında Afyon'un Şuhut ilçesi Fatih Ortaokulu'ndan Onur Demirbaş, 0-12 yaş kategorisinde çok dilli kategorisinde Kayseri'nin Yahyalı ilçesi Hacı Hasan Efendi İmam Hatip Ortaokulu'ndan Ahmet Yasin Akmeşe, 17-20 yaş kategorisinin anadil yarışında, İstanbul 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nden Kerem Yaprak birincilik kazandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İbrahim     2017-05-12 bende katılmak isterdim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu