İbrahim Erkal'ın Ailesi Organ Bağışı Teklifini Reddetti

Ünlü sanatçı İbrahim Erkal'ın beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından doktorları organlarının bağışlanıp bağışlanmayacağını sordu.

İbrahim Erkal'ın Ailesi Organ Bağışı Teklifini Reddetti
İbrahim Erkal'ın Ailesi Organ Bağışı Teklifini Reddetti Harun Gürcan

Beyin ölümü gerçekleşen ve hâlâ yaşam destek ünitesine bağlı kalan İbrahim Erkal'ın ailesi doktorların, "Organ bağışı yapmak ister misiniz?" sorusuna kesin bir cevap verdi: "Kesinlikle düşünmüyoruz"

BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ AMA ORGANLARI ÇALIŞIYOR

Evinin otoparkında baygın halde görülen ve yaklaşık bir aydır yoğun bakımda tedavi görmekte olan İbrahim Erkal'ın beyin ölümü kesin olarak gerçekleşti. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'inde tedavisi devam etmekte olan usta sanatçının doktorlarının "Beyin ölümü gerçekleşti ancak diğer organları hâlâ çalışıyor" açıklaması ise akıllara "Erkal'ın organları acaba bağışlanacak mı?" sorusunu getirdi.

ERKAL AİLESİ KESİNLİKLE İSTEMEDİ

Erkal'ın tedavi görmeye başladığı ilk günden beri her zaman yanında olan Maltepe Erzurumlular Vakfı Başkanı Süha Dengizek'in yaptığı açıklama akıllarda ki soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Dengizek, "İbrahim kardeşimizin beyin ölümü gerçekleşti. Hastanenin başhekimi aile ile organ bağışı için görüştü. Aile kesinlikle kabul etmedi. Sağlık Bakanı Recap Akdağ da aileyi üç kez aradı. Sevenleri ve ailesi bir an olsun hastaneden ayrılmadı" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu