Antalya'da Çevreci Çift Evinde Ölü Bulundu

Birkaç sivil toplum örgütünde görev alan Ali Ulvi Büyüknohutçu ile eşi Aysin Büyüknohutçu, Antalya'daki dağ evinde öldürülmüş olarak bulundu.

Antalya'da Çevreci Çift Evinde Ölü Bulundu
Antalya'da Çevreci Çift Evinde Ölü Bulundu Harun Gürcan

Antalya'da uzunca yıllar siyasetle uğraşan ve bazı sivil toplum örgütlerinde görevli Ali Ulvi Büyüknohutçu ile eşi Aysin Büyüknohutçu, Finike İlçesi'ndeki dağ evinde ölü olarak bulundu. Büyüknohutçu, bölgede faaliyette olan mermer Ocaklarına karşı yürüttüğü çevreci mücadeleyle biliniyordu.

DHA'nın haberine göre, Finike İlçesi Alacadağ bölgesinde ikamet eden Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysin Büyükhonutçu'dan haber alamayan Antalya'daki akranları, bölgede bulunan komşularını aradı. Komşuları öğlen saatlerinden sonra çiftin evine giderek kapıyı çaldı. Kapıyı açan olmayınca merdiven yardımıyla balkondan evin içine bakan komşuları Büyüknohutçu çiftinin yerde hareketsiz yattığını tespit etti. Haber verilmesinin ardından bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Çiftin komşularından Süleyman Dinç, Ali Ulvi Büyüknohutçu'nun evin içinde eşi Aysin Büyüknohutçu'nun ise evin balkon kapısında kanlar içinde yerde yattığını açıkladı. Dinç, eve giremediklerini ve jandarmaya haber verdiklerini ifade etti.

Ali Ulvi Büyüknohutçu Antalya'da 1999 yerel seçimlerinde DSP'nin Kepez Belediye Başkan adaylığının yanı sıra Genç Parti Antalya İl Başkanlığı, DSP İl Başkanlığı gibi görevleri üstlendi. Türk Kiracılar Derneği (KİRADER) Genel Başkanlığı ve Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Antalya Şube Başkanlığı görevlerini sürdürdü. Büyüknohutçu, bölgede faaliyette bulunan mermer Ocaklarına karşı yürüttüğü çevreci mücadeleyle tanınıyordu.

Ali Büyüknohutçu 5 Mayıs Cuma günü saat 02.00 sularında 'Ali Babanın Çiftiği' şeklinde de adlandırdığı evinin hemen yakınındaki ormanlık arazide yangın çıktığını ve büyük bir facianın eşiğinden döndüklerini belirten bir paylaşım yapmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu