Malezya Darbecileri İade Edecek

Malezya İçişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hamidi, gözaltına alınan ve darbecileri Türkiye'ye iade edileceğini söyledi.

Malezya Darbecileri İade Edecek
Malezya Darbecileri İade Edecek Harun Gürcan

Malezya İçişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ahmed Zahid Hamidi, yerel basın mensuplarına verdiği röportajda, geçen hafta gözaltına alınan Turgay Karaman ile İhsan Aslan'ın ailelerinin Türkiye'ye iade edilmemeleriyle ilgili yapılan taleplerin reddedileceğini ve şahısların Türkiye'ye verileceğini açıkladı.

İade işleminin, Malezya hükümetinin sorumluluğu olduğunu ifade eden Hamidi, iki Türk vatandaşının eşleri ve çocuklarının Türkiye'ye iadesiyle ilgili olarak Türkiye Büyükelçiliği ile görüşme yapacaklarını açıkladı. Hamidi, "Aile fertleri herhangi bir suça karışmadılar ise cezalandırılmazlar. Ancak Türkiye'ye iadeleri daha doğru olur." ifadesini kullandı.

FETÖ'CÜ 2 TÜRK VATANDAŞI TUTUKLANMIŞTI

Hamidi aynı zamanda İhsan Aslan'ın eşi Ayşe Yunus Ali Maricar'ın, eşinin terör örgütü DEAŞ ile bağlantısı olup olmadığıyla ilgili herhangi bir bilgisi olmadığı yönünde ifade verdiğini kaydetti.

Malezya Emniyet Müdürü Halid Ebubekir, geçtiğimiz hafta Karaman ve Aslan'ın ulusal güvenilirğe tehdit oluşturdukları sebebiyle gözaltına alındığını açıklamıştı.

Turgay Karaman, Ipoh şehrinde faaliyet gösteren ve FETÖ ile irtibatlı bir okulun müdürlüğünü yapıyordu. İhsan Aslan da başkent Kuala Lumpur'da ticaretle uğraşıyordu.

Karaman ve Aslan'ın daha önce kaçırıldıkları yönünde iddialar ortaya atılmıştı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu