5G Teknolojisi İle İlgili Yüksek Fiyat

ABD'nin cep telefonu operatörü ve internet sağlayıcısı Verizon, 5G teknolojisi üzerine yaptıkları araştırmanın Straight Path adlı şirketi satın almak için anlaşmaya vardı.

5G Teknolojisi İle İlgili Yüksek Fiyat
5G Teknolojisi İle İlgili Yüksek Fiyat Harun Gürcan

ABD'nin en büyük cep telefonu operatörü ve internet sağlayıcısı Verizon'ın, 5G teknolojisi için kritik bir yere sahip olan Straight Path isimli şirketi 3,1 milyar dolara satın almak için anlaşma yaptıkları açıklandı.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, Verizon'ın Straight Path'in sahip olduğu hisse başına 184 dolar ödeyeceği ve toplam satın alma tutarının 3,1 milyar dolar olduğu açıkladı.

Anlaşmanın, federal regülatörlerin onayının sonrasında 9 ay içinde tamamlanmasının beklendiği ifade edildi.

Cep telefonu sinyalleri ve 5G teknolojisi üzerine araştırma faaliyetleri yapan Straight Path'in, Verizon'ın en büyük rakibi AT&T tarafından 1,6 milyar dolara satın alınacağı aşağı yukarı bir ay önce gündeme gelmişti.

Ancak Verizon, rakibinin teklifini neredeyse ikiye katlayarak Straight Path'i satın almak için anlaşmaya varmayı başardı.

REKOR BİR ARTIŞ BEKLENİYOR

Geliştirmeciler, bu yılın ilk üç ayında 307 bin müşterisini elinden kaçıran Verizon'ın, ABD'de 5G teknolojisini en kısa sürede hayata geçirebilmesi halinde müşteri sayısında rekor artış olabileceğiyle ilgili açıklamada bulundu. Şirketin bu yılın ilk çeyreğindeki geliri, geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 7,3 azalmış ve net karı da yıldan yıla yüzde 20 düşmüştü.

Öt yandan Verizon'ın internet şirketi Yahoo'yu 4,48 milyar dolara satın almasıy ile ilgili anlaşmanın gelecek aylarda tamamlanması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu