Bakan Işık ve İngiltere Savunma Bakanı Telefonla Görüştü

Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ı telefonla aradı.

Bakan Işık ve İngiltere Savunma Bakanı Telefonla Görüştü
Bakan Işık ve İngiltere Savunma Bakanı Telefonla Görüştü Harun Gürcan

Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı IDEF 2017'ye çok istekte bulunmasına rağmen ülkesinde ilan edilen erken seçimler sebebiyle gelemediğini ifade eden Fallon, başta Milli Muharip Uçak TF-X Projesi olmak suretiyle Türkiye ve İngiltere arasındaki savunma sanayi alanındaki iş birliğinin ilerlemesiyle ilgili  memnuniyet duyduğunu aktardı.

RAKKA OPERASYONU SAKINCALI

İki bakanın Suriye'deki gelişmelere dair de fikir alışverişi yaptıkları görüşmede, Bakan Işık, özellikle Rakka operasyonunun terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD/YPG ile planlanmasının yanlış olacağını ve bunun yol açabileceği sakıncaları İngiliz Bakan'a bir kez daha anlattı.

Fallon, Londra'da Somali için düzenlenen oturumu yönetmekte olduğu uluslararası konferansta Başbakan Binali Yıldırım'ın çarpıcı ve içerikli bir konuşma yaptığını anımsatarak, Türkiye'nin Somali'ye karşı bulundukları katkıların ulaştığı seviyenin takdir edildiğini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu