KAAN Füzesi TSK'ya Başarıyla Teslim Edildi

KAAN Füzesi'nin Türk Silahlı Kuvvetlerine tesliminden önceki son test atışı, Sinop'taki test merkezinde yapıldı.

KAAN Füzesi TSK'ya Başarıyla Teslim Edildi
KAAN Füzesi TSK'ya Başarıyla Teslim Edildi Harun Gürcan

Roketsan mühendislerince tasarlanan KAAN Füzesi'nin Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edilmeden önceki son test atışı başarıyla tamamlandı. Atış, IDEF 2017 Savunma Sanayii Fuarı'ndaki Milli Savunma Bakanı Fikri Işık tarafından canlı bağlantıyla izlendi.

BAKAN IŞIK VE MÜSTEŞAR İSMAİL DEMİR'DEN CANLI BAĞLANTI

Sinop'tan Karadeniz açıklarına 280 kilometre mesafeye gerçekleştirilen atış, 2017 Savunma Sanayii Fuarı'ndaki Milli Savunma Bakanı Işık ve Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir atışı canlı bağlantıyla izledi. Başarıyla tamamlanan atışın sonrasında Bakan Işık, füze sisteminin geliştirilmesinde katkısı olanları kutladı.

KAAN Projesi çerçevesinde uzun menzilli karadan karaya güdümlü füzeler, fırlatma araçları, komuta kontrol araçları ve bakım araçları milli imkân ve kabiliyetler kullanılarak tasarlandı ve üretildi. Kazanılan bütün bu imkân ve kabiliyetlerle titiz biçimde hedefini bulan, yüksek vuruş gücüne sahip, güvenilir, lojistik desteklenebilirliği yüksek bir uzun menzilli füze ve silah sistemi elde edilerek, Türk Silahlı Kuvvetlerine envanterine girdi.

KAAN Silah Sistemi ve KAAN Füzesi ilk kez IDEF 2017 fuarında sergilendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu