Başbakan Binali Yıldırım Londra'da Namaz Çıkışı Konuştu

Başbakan Yıldırım, "YPG/PYD, Türkiye için PKK ne ise aynıdır, terör örgütüdür. Dolayısıyla terör örgütüyle bir başka terör örgütü yok edilemez." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım Londra'da Namaz Çıkışı Konuştu
Başbakan Binali Yıldırım Londra'da Namaz Çıkışı Konuştu Harun Gürcan

Başbakan Yıldırım Londra ziyaretinde bulunduğu sırada cuma namazı çıkışında basın mensuplarına açıklamalar da bulundu. Binali Yıldırım'ın yaptığı açıklama şu şekilde, "YPG/PYD, Türkiye için PKK ne ise aynıdır, terör örgütüdür. Dolayısıyla terör örgütüyle bir başka terör örgütü yok edilemez. Bu, ciddi devletlere yakışan bir iş değil. Dolayısıyla bu rahatsızlığımızı uzun zamandan beri Amerika'ya bildiriyoruz. Onlar da bu gelinen noktadan mutlu değiller, bunu da ifade ettiler. Bir mecburiyet olduğundan bahsettiler. Biz buna da katılmıyoruz. PKK ile mücadele konusunda onlar (ABD) da Türkiye ile her türlü iş birliğini yapmaya hazır olduklarını, istihbarat paylaşımı, terör örgütünün finansal kaynaklarının takip edilmesi ve gereken tedbirlerin alınması gibi konuları takip edeceklerini ifade ettiler. Rakka operasyonundan sonra da burada PYD/YPG unsurlarının kalmayacağını, demografik yapının değiştirilmeyeceğini ifade ettiler." şeklinde ifadeler kullandı.

YILDIRIM CUMA NAMAZINI MAYFAİR İSLAM MERKEZİ'NDE KILDI

Londra'da ki görüşmelerin son gününe gelen Yıldırım, İngiliz basın mensuplarıyla beraber kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya geldi. Yıldırım toplantının ardından yürüyerek Mayfair İslam Merkezi'ne giderek cuma namazını kıldı Yıldırım, Londra halkının kendisine gösterdiği sevgiye karşı Yıldırım vatandaşları selamladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu