ABD'den Türk Subayına Madalya

Suriye'deki DEAŞ operasyonlarına destek veren bir Türk subayı, İncirlik üssünde Amerikan ordusunun başarılarından dolayı kendisine vermek istediği madalyayı geri çevirdi.

ABD'den Türk Subayına Madalya
ABD'den Türk Subayına Madalya Harun Gürcan

Suriye'de gerçekleştirilmekte olan DEAŞ operasyonlarına destek veren bir Türk subayı, İncirlik üssünde Amerikan ordusunun başarılarından dolayı kendisine vermek istediği madalyayı geri çevirdi.

 Albay Orkun Özeller,  "Bu madalyayı verenler benim düşmanım olan YPG ile işbirliği içindedir. Onurum, bu madalyayı kabul etmiyor" diyerek madalyayı iade etti ve tören alanınından ayrıldı. 

Olay, geçtiğimiz hafta içinde Adana'daki İncirlik Üssü'nde meydana geldi. DEAŞ'la Mücadele Koalisyon Karargahında veda ve madalya töreni gerçekleştirilmişti. Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Albay Orkun Özeller'in törende verdiği mesajı, sosyal medya hesabında yayınladı. 

Yapılan törende gösterdiği üstün başarıları sebebiyle Albay Orkun Özeller'e Amerikan Komutanlığı tarafından madalya ve berat verilmek istendi. Madalyayı Albay Özeller'e Amerikalı bir Albay takdim etti. FakatAlbay Özeller, törende yaptığı konuşmayla madalyayı istemediğini ifade etti.

ÖZELLER'İN KONUŞMASI ŞU ŞEKİLDE

"Türkiye olarak güzel işler başardığımızı düşünüyorum. Bunların en önemlisi de El-Bab operasyonu sırasında hiç sivil kayıp ve dost ateşi ile vurulma olayının olmamasıdır. Oysa haritaya baktığınızda Suriye ve Irak'ta bu tür zayiatlar yaşanmaktadır. Bu da bizim ne kadar başarılı olduğumuzu gösterir. Sizleri yaralamak ve üzmek istemem. Fakat bu madalyayı kabul etmem mümkün değildir. Çünkü bu madalyayı verenler benim düşmanım olan YPG ile iş birliği içindedir. Onurum, bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmemektedir."

Albay Özeller'in törende kullandığı bu sözler salondakilerin üstünde resmen bomba etkisi yarattı.  Amerikan tarafı sessiz karlıken Albay Orkun Özeller tören alanından ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu