'Türkiye Çimento Pazarında Önemli Rol Oynuyor'

Çimento İhracatçıları Sektör Başkanı Özinönü, "Yüksek katılım beklentisi dünya çimento devlerinin Türkiye'den vazgeçmediğini gösteriyor." dedi

'Türkiye Çimento Pazarında Önemli Rol Oynuyor'
'Türkiye Çimento Pazarında Önemli Rol Oynuyor' Harun Gürcan

Çimento sektörünün küresel çapta faaliyet rol oynayan oyuncularının katılacağı "Intercem Uluslararası Çimento Konferansı" 15 – 17 Mayıs’ta İstanbul'da yapılacak.

Konuyla alakalı olarak açıklama doğrultusunda, Intercem tarafından yapılan, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği'nin sponsorluğuyla yapılacak olan konferansa çimento sektörünün üretim, taşıma ve finans ayaklarında faaliyet gösteren 400 küresel oyuncular katılım gösterecek.

"TÜRKİYE ÇİMENTO PAZARINDA ÖNEMLİ ROL OYNUYOR"

Yapılan açıklama da görüşlerine yer verilen Intercem Başkanı Malcolm Shelbourne, 40 ülkeden 400'ün üzerinde katılımcı olacağını ifade ederek, "Türkiye küresel çimento pazarında önemli rol oynuyor. Her zaman küresel çimento sektörü için başlıca kaynaklarından biri oldu. Türk çimentosunun kalitesi çok yüksek ve sunulan hizmetler çok iyi. İnsanlar ürünü nasıl yapacağını ve nasıl teslim edeceğini çok iyi biliyor." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de geçen yıl yaşanan olumsuzluklar gerekçesiyle konferansın yapılacağı yerle ilgili değişiklik kararından vazgeçtiklerini bildiren Shelbourne, "Bizim için Paris veya Roma'ya gitmek çok kolaydı. Ancak, çok net bir karar verdik. 'Geri adım atmayacağız' dedik. Türk çimento sektörünün hizmetlerinden yararlanan insanlardan destek vermelerini istedik. Sadece ticari değil, ahlaki nedenlerle de İstanbul'a geliyoruz. Çimentoda başlıca pazarlarda halen bir arz fazlası var. Bu durum konferansın öncelikli gündem maddesi olacak." değerlendirmesinde bulundu.

"YÜKSEK BEKLENTİ ÇİMENTO DEVLERİNİN TÜRKİYE'DEN VAZGEÇMEDİĞİNİ GÖSTERİYOR"

Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi, Çimento İhracatçıları Sektör Başkanı Ali Özinönü ise etkinliğin Türk çimento sektörü için önemli bir köprü kurma ve fırsatları araştırma platformu sağlayacağını belirtti.

Yapılacak olan konferansta Avrupa, ABD, Çin ve Meksika'dan uluslararası şirketlerinde bulunacağını aktaran Özinönü, "Trendler masaya yatırılacak. Aynı zamanda Türk çimento sektörü için yabancı yatırımcı ve partnerlere ülkemize güven tazelemelerini sağlama ortamı yaratacak. Konferansın İstanbul’da gerçekleşmesine devam kararıyla Türk çimento sektörüne ve dolayısıyla Türkiye’ye önemli bir destek veriliyor. Yüksek katılım beklentisi dünya çimento devlerinin Türkiye'den vazgeçmediğini gösteriyor. Yabancı katılımcıların bu duyarlılığına Türkiye'nin sektör temsilcilerinin de aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz." açıklamasında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu