İngiltere'de ki Siber Saldırı Sonrası Sistemler Tekrar Düzeldi

İngiltere ve İskoçya'da siber saldırıyla kullanım dışı kalan Ulusal Sağlık Sistemi'ne bağlı hastanelerdeki bilgisayar sistemlerinin tamamına yakınının normale döndüğü bildirildi.

İngiltere'de ki Siber Saldırı Sonrası Sistemler Tekrar Düzeldi
İngiltere'de ki Siber Saldırı Sonrası Sistemler Tekrar Düzeldi Harun Gürcan

İçişleri Bakanı Amber Rudd, dün akşam saatlerinde meydana gelen ve neredeyse 100 ülkeyi etki altına alan ve İngiltere ile İskoçya'da 50'ye yakın hastanenin bilgisayar sistemlerini kullanıma kapatan siber saldırıyla alakalı olarak bir açıklama yaptı.

İlgili bakanlar ve bürokratların çağırıldığı Acil Durum Toplantısı'nın (COBRA) sonrasında konuşma yapan Rudd, siber saldırıdan etkilenen yaklaşık 50 hastanenin bilgisayar sistemlerinin tamamına yakınının (yüzde 97) normale çalışmasına devam ettiği söyledi.

Hükümetin siber saldırılara mağrus kalmaları halinde eylem planında yanlışlık olmadığını ifade eden Rudd, "Bununla birlikte, her zaman daha fazlasını yapmak mümkün." ifadelerini kullandı.

Rudd, saldırıda etki altına alan bilgisayar sistemlerindeki hastalara ait verilerin zarar gördüğüne ilişkin herhangi bir kanıt bulunmadığını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu