Yeni Deniz Aracına Polis Müdürünün Adı Verildi

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit olan Emniyet Müdürü Ufuk Baysan'ın ismini taşıyan araç, asayişi sağlamak için denize açıldı.

Yeni Deniz Aracına Polis Müdürünün Adı Verildi
Yeni Deniz Aracına Polis Müdürünün Adı Verildi Harun Gürcan

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan emniyet müdürünün adı verilen deniz aracı, asayişi sağlamak için mavi sulara açıldı.

Ege Denizi polis ekiplerine, insan kaçakçılığı başta olmak suretiyle denizde işlenen suçlarla mücadele konusu ile ilgili destek için alınan deniz aracına, Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit olan Emniyet Müdürü Ufuk Baysan'ın adı verildi.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde konuşlandırılacak, 22 metre uzunluğunda, 62 knot (112 km) hızında ve 30 ton ağırlığındaki araç denize açıldı.

1953'te Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan deniz polisi, Türk kara sularında 600 personel ve 100’e yakın deniz aracıyla devlet büyüklerinin deniz yönünden korunması, ulusal ve uluslararası çapta yürütülen organizasyonlarda güvenilirğin alınması, yasa dışı avcılık, eğlence yerlerinin denetimi, yasa dışı göç hususlarında görev yapıyor. Su altında gerçekleşen adli nitelikteki olaylara polis dalgıçlar vasıtasıyla müdahale ediliyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu