Trabzon Sahiline Venedik Sahili Gibi Düzenleme

Trabzon'da, "Gülcemal Dolgu Projesi" çerçevesinde, 762 bin metrekarelik alanda kurulacak yaşam merkeziyle Karadenizliler denizle kucaklaşacak

Trabzon Sahiline Venedik Sahili Gibi Düzenleme
Trabzon Sahiline Venedik Sahili Gibi Düzenleme Harun Gürcan

Trabzon'da, ismini tarihi Gülcemal Vapuru'ndan alan "Gülcemal Dolgu Projesi" kapsamında, 762 bin metrekarelik alanda kurulacak yaşam merkeziyle Karadenizliler denizle kucaklaşacak.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, bir taraftan 1. etap dolgu çalışmaları devam ederken, diğer yandan da vatandaşlara neleri görmek istedikleri sorularak, dolgu alanının halkın isteklerine göre biçimlendirilmesi planlanıyor.

İkinci ve üçüncü etaplarının da gelmesi hedeflenen projenin tamamlanıp 762 bin metrekarelik alanda kurulacak yaşam merkeziyle Trabzon halkı denizle buluşarak, önemli bir sosyal, kültürel ve turistik merkez kazanacak.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yaptığı açıklamada, "Gülcemal Dolgu Projesi"nin önemli ve büyük bir proje olduğunu ifade etti.

Beşirli Mahallesi sahili ile Ganita mevkisi arasında yapılması planlanan projenin, tahkimat çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Gümrükçüoğlu, projenin tamamlanmasıyla Karadeniz'e önemli bir sosyal donatı ve yaşam merkezi kazandırılacağını vurguladı.

Gümrükçüoğlu, proje çalışmalarının devam ettiğini bildirerek, "Birinci etap çalışmalarımızı yıl sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Bunun akabinde Beşirli Mahallesi ile Ganita mevkisi alanında uygulanacak olan projenin de hazırlanmasına başlandı." ifadelerini kullandı.

TRABZON SAHİLİ VEDEDİK SAHİLİ GİBİ OLACAK

Vatandaşların taleplerini dikkate aldıklarına değinen Gümrükçüoğlu, "Trabzon'umuzun sahilinde devasa bir kent parkı inşa edeceğiz. Halkımızın bu alanda neleri görmek istediğini, şehrimizde hangi sosyal tesislerin eksikliğinin hissedildiğini bu anket ile tespit etmek istiyoruz." dedi.

Gümrükçüoğlu, düz bir dolgu alanı gerçekleştirmediklerini bildirerek, "Trabzon'umuzun sahilini dantel gibi işliyoruz. Gayemiz halkın denizle buluşturulması ve önemli bir sosyal, kültürel ve turistik merkez kazanabilmektir. Mühendislerimizin deneyimi ile Trabzon sahili Venedik gibi olacak." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu