Devlet Memurlarına Müjde Fazladan Mesai Ücreti Ödenecek

Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Devlet Memurları Kanunu'na tabi personeline fazla çalışma ücreti verilmesine dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devlet Memurlarına Müjde Fazladan Mesai Ücreti Ödenecek
Devlet Memurlarına Müjde Fazladan Mesai Ücreti Ödenecek Harun Gürcan

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) Başkanlık ettiği yetiştirilmesi gereken işlemlerin zamanında yapılabilmesi için Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi personeline fazla mesai ücreti verilecek.

SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğünde görevli Devlet Memurları Kanunu'na tabi personele fazla çalışma ücreti ödenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi gazatede yayınlanan kanuna göre, fazla çalışma ücreti, mesai saatleri dışında fiilen fazla çalışan personele ödenecek.

ÖDENECEK SÜRE 50 SAATİ GEÇMEYECEK

Her personele fazla çalışma ücretinin verileceği süre ayda 50 saati geçemeyecek, söz konusu her saat için 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'nun "K" cetvelinde 1,83 lira olarak belirlenmiş ücretin 5 katı esas alınacak.

Fazla mesai yapan personel ile çalıştığı gün ve sürelerin kayıt edildiği fazla çalışma cetveli hazırlanacak ve bu cetvel, söz konusu personelle birim amiri tarafından imzalanacak.

Karara göre, fazla mesai ücreti alacak olan personele diğer mevzuat hükümlerine göre ayrıca fazla çalışma ücreti ödenmeyecek.

Kararın hükümleri, 1 Mart-31 Ağustos 2017 tarihlerini kapsıyor

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu