Obama'yı Sosyal Medyadan Tehdit Eden Adama Hapis Cezası

Obama'nın sosyal medyadaki hayatını tehdit eden adam 63 ay hapis ceza ile cezalandırıldı.

Obama'yı Sosyal Medyadan Tehdit Eden Adama Hapis Cezası
Obama'yı Sosyal Medyadan Tehdit Eden Adama Hapis Cezası Harun Gürcan

Eski bir Başkan Barack Obama'yı öldürmek ve FBI ajanslarını vurmak için sosyal medyaya yönelik tehdit eden bir Oregon'lu adam çıkarıldığı mahkemede 63 aya kadar cezalandırıldı.

Madre, Medford'taki 62 yaşındaki John Roos, Twitter'da Obama ve ailesini Facebook'ta öldürmek ve av tüfekleri ile FBI ajanlarından ateş etmekle tehdit etmişti. Posta Tribune'in mahkeme belgelerine yaptığı incelemeye göre, Roos, tehditleri gerçekleştirmek niyetinde olmadığını, ancak "buğuyu patlatmak" üzere olduklarını söyledi. FBI Özel Ajan Jeffrey Gray tarafından yazılmış ve Oregonian tarafından yazılan bir beyanname ile Roos, Obama'nın "onu sinirlendirdiği" için "burnuna yumruk atacağını" söyleme şansına sahip olduğunu söyledi.

BENZER SUÇLAR SORUŞTURMAYA DEVAM EDİLECEK

ABD Başsavcısı Billy Williams yaptığı açıklamada, "Şiddet içeren sosyal medya mesajlarının her mekanı diğer mekanlarda olduğu kadar ciddi" dedi. "Benzer suçları şiddetle soruşturmaya devam edeceğiz."

Roos tehditlere karşı suçlu davrandı ve kayıt dışı bir patlayıcıya sahip oldu. Federal ajanlar, 28 Nisan 2016'da Roos'u tutukladılar ve aracında yüklü bir yarı otomatik tabanca ve evinde birkaç boru bombası bulundu. Oregonian'ın federal bir şikayetine ilişkin bir gözden geçirme sonucunda Roos, Gazi İşleri Güney Oregon Rehabilitasyon Merkezi ve Beyaz Şehrin Hastanesi dışında bir hastada tutuklanmıştı.

Roos, ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Michael McShane tarafından cezalandırıldı ve aynı zamanda serbest bırakılması üzerine üç yıl cezaevinde denetim yapmasına karar verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu