"Dedem Lenin'in Arkadaşıydı" Diyen Yarışmacı 125 Bin Lira Kazandı

"Kim Milyoner Olmak İster"de 11'inci soruya kadar gelen ve 125 bin lira kazanan Birsen Aksoy, hikayesiyle dikkat çekti. Aksoy, dedesinin Çarlık Rusya'nın son dışişleri bakanı ve Lenin'in arkadaşı olduğunu söyledi.

Harun Gürcan

Murat Yıldırım'ın sunuculuğunu yaptığı, ATV ekranlarından yayınlanan "Kim Milyoner Olmak İster"e katılan Birsen Aksoy, adlı yarışmacı hikayesiyle herkesi hayrete düşürdü.

45 GÜN ÖNCE EŞİNİ KAYBETMİŞ

Torunun kendisi için başvurduğu yarışmaya ilerleyen yaşına rağmen katılan Birsen Aksoy, 45 gün önce eşini kaybetmiş. Azmiyle bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başan Aksoy, hikayesini anlatmaya başladığında bütün Türkiye'nin ilgi duyduğu bir isim haline geldi.

ATATÜRK, AİLESİNİ TÜRKİYE'YE GETİRMİŞ

Birsen Aksoy, dedesinin yıkılan Çarlık Rusya'nın son dışişleri bakanı olduğunu ve bunun yanı sıra da Lenin'le çok yakın arkadaş olduklarını ifade etti. Ailesinin Türkiye'ye göç etmeden önce Baykal Gölü civarında yaşadığını söyleyen Aksoy, Atatürk'ün Milli Mücadele için ailesini Türkiye'ye getirdiğini açıkladı.

125 BİN LİRAYI ALIP YARIŞMADAN ÇEKİLDİ

Yarışmada ise11'inci soruya kadar gelmeyi başaran Aksoy, "Hangi aktör Oscar ödülünü oyuncu olarak değil, yapımcı olarak kazanmıştır?" sorusuna cevap vermeyip, 125 bin lirayı alarak yarışmadan çekildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu