FETÖ'cü 3 SAT Komandosu Tutuklandı

FETÖ'nün 15 temmuz darbe girişimi esnasında Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davanın sanıklarından olan ve yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalanan üç eski SAT komandosu tutuklandı

FETÖ'cü 3 SAT Komandosu Tutuklandı
FETÖ'cü 3 SAT Komandosu Tutuklandı Harun Gürcan

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'ndeki eylemlere dair davanın sanıklarından olan ve yurt dışına kaçmaya çalışırken Edirne'de yakalanan üç eski SAT komandosunun tutuklanmasına karar verdi.

Polis tarafından Edirne Adliyesine götürülen sanıklar eski üsteğmen Ahmet Çamoğlu, eski astsubay başçavuşlar Yücel Özcan ve Mustafa Özel, darbe girişimine dair Akıncı Üssü davasını görecek olan Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi kuruluna Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden ifade verdi. Mahkeme kurulu, daha önce haklarında çıkarılmış yakalama kararı bulunan sanıkları, ifadelerinin alınmasının sonrasında tutukladı.Sanıklar, Edirne MİT Bölge Dairesi Başkanlığı ile Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün ortak çalışmaları sonucu dün İstanbul-Edirne otobanı yakınında arazide yakalamıştı.

SUÇLARINI KABUL ETTİLER

Yanlarında 11 bin lira, 40 bin avro ve 7 bin 105 dolar bulunan sanıkların, ilk beyanlarında FETÖ ile bağlantılarını kabul ettikleri öğrenilmişti. Darbe girişiminden, 15 Temmuz'dan 5 gün önce haberdar olduklarını bildiren sanıkların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Huber Köşkü'nden alınarak önce Samandıra'ya götürülmesi, sonrasında Marmara açıklarında bir gemiyle kaçırılmasının planlandığını açıkladıkları, Erdoğan'ın Marmaris'te olması sebebiyle Marmaris'e gitmek üzere yola çıktıklarını yalnız gelen telefon üzerine Akıncı Üssü'ne yöneldiklerini anlattıkları kaydedilmişti.

Üste silah kullandıklarını kabul eden sanıkların silahlarını Akıncı Üssü'nde bırakarak kaçtıkları öğrenilmişti. Sanıkların bugünkü ifadelerinde de firarda bulundukları sürede İstanbul'da, FETÖ'ye ait bir evde saklandıklarını ifade ettikleri, bu evde kendilerini saklayan örgüt abisinin "Her şeyi ayarladım. Edirne üzerinden yurt dışına çıkacaksınız." dediğini anlattıkları ifade edildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu