Araç Kullanıcılarına Dikkat Trafikte Yeni Düzenleme

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, otoyollarda ortalama hız tespit sisteminin 1 Temmuz'dan itibaren devreye gireceğiyle ilgili açıklama geldi.

Araç Kullanıcılarına Dikkat Trafikte Yeni Düzenleme
Araç Kullanıcılarına Dikkat Trafikte Yeni Düzenleme Harun Gürcan

Emniyet Genel Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığının yapıtğı açıklama doğrultusunda, Emniyet ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile beraber, temmuz ayından sonra artık otoyollarda araçların seyri esnasında ortalama hızları belirlenecek ve ihlali bulunanlara ceza uygulanacak.

OTOYOL GİRİŞ VE ÇIKIŞINDA KONTROL UYGULANACA

İmzalanan protokol çerçevesinde, araçların otoyola giriş yaptığı HGS/OGS noktası ile çıkış yaptığı HGS/OGS noktası arasında kat ettiği mesafe ve süre bilgilerinden araçların ortalama hızlarının belirlenerek, müsade edilen hız limitlerini aşan araçların tescil plakalarına Karayolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca trafik cezası yazılacak.

Türkiye genelinde 1 Temmuz'dan sonra yürürlüğe girmesi beklenen sistemin, sürücülerin otoyollarda kullandıkları araç sınıfları için belirlenen hız limitleri üzerinde araç kullanmaları ve bu nedenden dolayı gerçekleşen kazaların sonuçlarının ağırlaşmasını engellemek, egzoz emisyonlarının tabiata verdiği zararı en aza indirmek, aşırı hıza bağlı yüksek yakıt sarfiyatının ithalat üzerindeki yükünü hafifletmek amaçlanıyor.

Sistem, Ankara-İstanbul, İstanbul-Edirne, İzmir-Aydın, Niğde-Şanlıurfa, Adana-Mersin ve Adana-Şanlıurfa otoyollarında eş zamanlı olarak 1 Temmuz'dan itibaren uygulanması planlanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu