Başarılı Gazetece ABD Polisi Tarafından Darp Edilecekti!

Erdoğan-Trump zirvesinin ardından Beyaz Saray'da olay çıktı. Çitleri aşarak saraya girmek isteyen bir şüpheli nedeniyle polis alarma geçti. O sırada canlı yayında olan gazeteci Nagehan Alçı, polisten dayak yemekten son anda kurtuldu.

Başarılı Gazetece ABD Polisi Tarafından Darp Edilecekti!
Başarılı Gazetece ABD Polisi Tarafından Darp Edilecekti! Harun Gürcan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın yaptığı toplantının sonrasında Beyaz Saray'da tansiyonlar yükseldi. Gazeteciler Beyaz Saray'ın önünde canlı yayında iki liderin görüşmesinin ayrıntılarını paylaşırken birden bire şüpheli bir şahıs tel örgüleri atlayarak Beyaz Saray'a girmeye çalıştı.
Olaya hemen müdahale eden ABD polisi, saray önünde bulunan herkesi sert bir biçimde uyarılarak bölgeden uzaklaştırdı.

ABD POLİSİNİN SERT TEPKİSİ

Olay tam da gazeteci Nagehan Alçı'nın kritik zirvenin ayrıntılarını NTV canlı yayınına aktardığı esnada meydana geldi. Alçı, kimliği henüz açıklanmayan bir kişinin Beyaz Saray'ın çitlerinden atlamaya çalışması üzerine bahçede bulunan tüm gazetecilerin dışarı çıkartıldığını ifade etti. Bu esnada ABD polisinin gazetecilere ve vatandaşlara karşı sert tavrı dikkatleri üzerine topladı. Alçı polisler tarafından darp edilmekten son anda kurtulduğunu ifade etti. Bir yandan hızlı adımlarla olay yerinden uzaklaşmaya çalışan, bir yandan da olayı anlatmaya çalışan Alçı, kısa süre sonra yayından alındı.

"30 SANİYE DAHA KALSAK ŞİDDET GÖREBİLİRDİK"

Yayına yeniden bağlanan Alçı, güvenilir bir yere geçtiklerini belirterek, ABD polisinin tehlike anında sıradan vatandaşlara bile ne kadar sert davrandığını ifade etti.
Polisi sert biçimde eleştiren Alçı "ABD polisinin ne kadar sert tedbirler aldığını gördük. Gezi sürecinde çok eleştiri almıştık. Ama belki 30 saniye daha orda kalsak polis şiddetine maruz kalabilirdik. Hatta Beyaz Saray önünde belli bir hızın üstünde yürürseniz, vurulma tehlikesiyle bile karşı karşıya kalabilirsiniz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu