İstanbullular İçin Yeni Bir Köprü Yapılıyor

Taksim Gezi Parkı ile Maçka Parkı, Ekolojik Yaya Köprüsü'yle bağlanacak.

İstanbullular İçin Yeni Bir Köprü Yapılıyor
İstanbullular İçin Yeni Bir Köprü Yapılıyor Harun Gürcan

Taksim Gezi Parkı Ekolojik Yaya Köprüsü, Taksim Gezi Parkı'nı, Asker Ocağı Caddesi ve Harbiye-Maçka Demokrasi Parkı'yla birbirine bağlayarak sahile kadar uzanan kesintisiz bir güzergah olacak.

İKİ PARKI BİRBİRİNE BAĞLAYACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan açıklama doğrultusunda, yaya köprüsüyle ekolojik bir bütünlük sağlayarak mekansal olarak bir bütün olan iki oarkın parçalarını birbirine bağlayacak. Taksim Meydanı da Gezi Parkı güzergahıyla Harbiye bölgesine bağlanmış olacak. Taksim bölgesinde, iki büyük parkın yeşil sistemi ekolojik bir arayüzle kesintisiz hale getirilerek, park kullanıcıları ve yaya akışı için önemli ve yeni bir güzergah oluşturulacak.

Gezi Parkı Ekolojik Yaya Köprüsü, Asker Ocağı Caddesi üzerinde 25,65 metrelik bölümüyle yer alırken, 32 metre uzunluğunda 9,60 metre eninde olacak.

Ekolojik Köprüde, İstanbul’un doğal florasında bulunan peyzaj dokusu, kır bitkileri ve doğal çayır türleri, köprünün statik sistemine entegre edilen bitki taşıyıcı katmanlarla yer alacak. Köprü yeşil olarak tasarlandığından zemini toprak dolgu üzerinde çim olarak uygulanacak.

Haziran sonuna kadar tamamlanması planlanan Ekolojik Yaya Köprüsü Projesini, Altyapı Projeler Müdürlüğü, yapımını ise Yapı İşleri Müdürlüğü gerçekleştiriyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu