Türklere Saldırdılar Ardından Dayak Yediler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD temasları sırasında Washington'da toplanıp Türkiye'yi detekleyen vatandaşlara saldıran, ardından da dayak yiyen PKK'lı teröristlere ABD hükümeti resmen sahip çıktı.

Türklere Saldırdılar Ardından Dayak Yediler
Türklere Saldırdılar Ardından Dayak Yediler Harun Gürcan

Washington'daki Türk Büyükelçiliği konutu önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek vermek için bulunan bir grup Türk'e, PKK'lı bir grup saldırmış, bazı Türkler saldırıda yaralanmıştı. Şiddet eylemine tepki gösteren Türkler de kaçmaya çalışan teröristleri yakalayarak meydan dayağı atmıştı.

ABD, TERÖRİSTLERİNE SAHİP ÇIKTI

Meydana gelen olay esnasında bölge de güvenlik amaçlı bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumaları da olaya dahil olmuş ve PKK'lılara müdahale de bulunmuştu. Meydana gelen olaylar hakkında açıklama yapan ABD makamları, kendilerinden bekleneni yaptı ve Suriye'de silah verdikleri teröristlerin ABD'deki şiddet eylemini savundu.

"PROTESTO HAKKINA DESTEK VERİYORUZ"

ABD Dışişleri Bakanlığı'nda göreve henüz yeni başlayan Bakanlık Sözcüsü Heather Nauert, "protestocular" dediği teröristlerin saldırılarına değinmeden Türkiye'yi suçlayan bir açıklama yaptı. Nauert açıklamasında şöyle dedi: "Salı akşamı protestocular ve Türk güvenlik personelinin katıldığı şiddet olaylarından endişe duyuyoruz. Şiddet, konuşma özgürlüğüne asla uygun bir tepki değildir ve her yerde insanların ifade özgürlüğüne ve barışçı protesto hakkına destek veriyoruz. Kaygılarımızı Türk hükümetine olabildiğince güçlü bir şekilde anlatıyoruz"

WASHİNGTON POLİSİ DE AÇIKLAMA YAPTI

Polis, her gün korumakla mükellef olduğu "ifade, basın ve gösteri özgürlüğüne karşıt eylemler sergilendiğini" iddia ederek, olayda 2 kişiyi gözaltına aldıklarını, olaya karışanlarla ilgili inceleme yapma niyetinde olduklarını ifad etti. Fakat gözaltına alınanların teröristlerden mi yoksa saldırıya uğrayan Türklerden mi olduğu hakkında detay verilmedi. Polis sözcüsü, Dışişleri ve gizli servis birimleriyle işbirliği içinde arbedede yer alan kişileri tespit etme ve sorumluları bulmak için gayret edeceklerini ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu