Guinness Rekorlar Kitabı'na Bu Kez Jandarma Adını Yazdırdı

Jandarma Genel Komutanlığı, düzenlenen "Bir Yazarın Kitap Dinletisinde En Fazla Okurun Katılımı" etkinliğiyle Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı.

Guinness Rekorlar Kitabı'na Bu Kez Jandarma Adını Yazdırdı
Guinness Rekorlar Kitabı'na Bu Kez Jandarma Adını Yazdırdı Harun Gürcan

Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşunun 178. yıl dönümü şerefine düzenlenen 5 bin 754 kişinin katıldığı "Bir Yazarın Kitap Dinletisinde En Fazla Okurun Katılımı" etkinliğiyle beraber Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı.

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığının 178. kuruluş yıl dönümü faaliyetleri çerçevesinde, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Stadyumu’nda "Bir Yazarın Kitap Dinletisinde En Fazla Okurun Katılımı" konulu rekor denemesi düzenlendi.

Etkinliğe, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Aselsan personeli ile ailelerinin katılım sağladığı 5 bin 754 kişi katılım gösterdi. Kesintisiz bir saat süren rekor denemesinde, katılımcılar, Jandarma Binbaşı Ömer Gürdal'ın yüksek sesle okuduğu "Ayyıldız Ruhu" isimli kitabı oturdukları yerden takip etti.

Diğer personelin dinletiyi takip ettiği esnada alanda kurulan kamera ve insansız hava araçlarıyla Guinness yetkilileri tarafından izlendi. Alınan kayıtlar rekor denemesiyle ilgili geçerli sayılabilmesinin ön koşulu olarak değerlendirdi ve değerlendirmeye alındı.

Yapılan değerlendirme sonrasında Guinness yetkilileri, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinin, Almanya'nın 5 bin 405 kişilik "Bir Yazarın Kitap Dinletisinde En Fazla Okurun Katılımı" rekorunu 5 bin 754 kişilik katılımla geçtiğini açıkladı. Katılımcılar rekoru Türk bayrakları ve "En büyük jandarma" sloganlarıyla kutladı.

Yapılan deneme sonrasında katılımcılar kendilerine kitapla beraber kendilerine temin edilen ayraçların arka tarafına dilek ve temennilerini yazıp, imzalayarak eserleri toplama noktasına teslim etti.

Programın tamamlanmasının ardından Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Tuğgeneral Nurettin Alkan, etkinliğe verdikleri destekten dolayı Aselsan Yönetim Kurulu üyesi Bayram Gençcan'a plaket takdim etti.

Etkinlikte kullanılan kitaplar farklı illerde öğrenim gören gençlere Jandarma Genel Komutanlığının armağanı olarak hediye edilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Eski jandarma     2017-05-18 Hem akademik hem de askeri olarak üstün olduğunu kanıtlayan jandarma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu