Yunanistan'da Molotoflu Saldırı

Yunanistan'da meclise girmeye çalışan yüzleri maskeli göstericiler meçhul asker anıtı önündeki nöbetçi kulübesini yaktı.

Yunanistan'da Molotoflu Saldırı
Yunanistan'da Molotoflu Saldırı Harun Gürcan

Yunanistan’da, hükümetin kreditörlerle ilave kemer sıkma önlemlerine dair yaptığı anlaşmayı protesto eden kamu ve özel sektör çalışanları başşehir Atina’da gösteri yaptı.

Yunanistan Kamu Çalışanları Federasyonu (ADEDY) ve İşçi Sendikaları Genel Konfederasyonunun (GSEE) çağrısıyla Sintagma Meydanı'nda yapılan protesto eylemi sırasında yüzleri maskeli bir grup polislere molotofkokteylli saldırıda bulunarak meclise girmeye çalıştı. Polisle çatışan göstericiler meclis binası önünde bulunan meçhul asker anıtının yanındaki nöbetçi kulübesini ateşe verirken, polis göz yaşartıcı gaz kullanarak müdahalede bulundu.

Mecliste üçüncü kurtarma programı çerçevesinde ilave kemer sıkma tedbirleri içeren torba yasa tasarısıy ile ilgili tartışmaların sürdüğü sırada meydana gelen olaylarda göstericiler bazı iktidardaki SYRIZA’nın posterlerini yaktı. Göstericilerin saldırısına uğrayan bir gazeteci yaralanırken, 3 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Yunan hükümetinin, üçüncü kurtarma programı çerçevesinde yeni kredi diliminin serbest bırakılması için 2019 ve 2020 döneminde emeklilik maaşlarını ve vergi muafiyeti tavan sınırını düşürecek tedbirler içeren düzenlemenin bugün geç saatlerde parlamentoda oylanması öngörülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu