Sağlık Bakanlığı Sosyal Medyayı Etkin Kullanıyor

Sağlık Bakanlığı sosyal medya ile haftada 4 milyon kişiye ulaşmayı başarıyor.

Sağlık Bakanlığı Sosyal Medyayı Etkin Kullanıyor
Sağlık Bakanlığı Sosyal Medyayı Etkin Kullanıyor Harun Gürcan

Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tolga Akkuş, sosyal medyanın iyice yaygınlaştığını ifade ederek, "Bu nedenle insanlara buradan ulaşmamız gerekiyor." dedi.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İletişim Daire Başkanlığının koordinatörlüğünde, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin düzenlediği Sağlık ve Medya İletişimi Sempozyumu, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesinde devam ediyor.

Sempozyumun bugünkü oturumunda konuşma yapan Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Daire Başkanı Akkuş, sosyal medyaya da paylaşılan fotoğrafların altına insanların yorum yaptığını ifade ederek, 1 dakikada 32 milyon mesaj, 370 bin tweet ve 48 bin fotoğraf paylaşılabildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığının sosyal medya hesaplarıyla haftada 4 milyona aşkın kişiye ulaşıldığını ifade eden Akkuş, "Artık herkes cep telefonunun ekranına bakıyor. Bu nedenle insanlara buradan ulaşmamız gerekiyor. Herhangi bir mesajımız varsa bunu sosyal medya üzerinden vermemiz gerekiyor." dedi.

Akkuş, sosyal medya üzerine yapılan paylaşımlara dikkat edilmesi gerektiğini, kullanıcı için normal olan bir paylaşımın baş ağrıtabileceğini sözlerine ekledi.

"ALGI YÖNETİMİ TÜRKİYE'DE ÖNEMSENMEYE BAŞLANDI"

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Fidan da "Sağlıkta Algı Yönetimi" konulu sunum gerçekleştirdi.

Algı kelimesinin son yıllarda çok fazla kullanıldığını aktaran Fidan, "İnsanlar dünyayı algıladığı şekilde görürler. Algı yönetimi son yıllarda Türkiye'de önemsenmeye başlandı. Algı, seçilmiş bilgileri yayma faaliyetidir." dedi.

Fidan, iletişim ile ilgili problem yaşandığı halde kimsenin bunu hastalık olarak görmediğini ifade ederek, herkesin kendisinin anlaşılmasını istediğini karşı tarafı anlamakta gerekli hassasiyeti göstermediğini ifade etti.

Sağlık Bakanlığına algı yönetim merkezi kurmasını öneren Fidan, kamu diplomasisinde sosyal medyanın iyi kullanılması gerektiğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu