Diz Kireçlenmesi Yaşayanlar İçin Ameliyat Olmadan Tedavi Yöntemi

Fizyoterapist ve Osteopath Erkan Özyılmaz, en sık görülen eklem hastalığı olan diz kireçlenmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Diz Kireçlenmesi Yaşayanlar İçin Ameliyat Olmadan Tedavi Yöntemi
Diz Kireçlenmesi Yaşayanlar İçin Ameliyat Olmadan Tedavi Yöntemi Harun Gürcan

Fizyoterapist ve Osteopath Erkan Özyılmaz, eklem hastalıkları içerisinde en yaygın olanlardan biri olan diz kireçlenmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ayağın yerle temas etmesiyle meydana gelen kuvvetin diz eklemini fazlasıyla etkilediğini söyelyen Özyılmaz, “Ayak yapısından dolayı oluşan basış bozuklukları diz ekleminde farklılıklara neden olmaktadır. Bu farklılıklar ilerleyen yaşlarda meniskuslere ve kıkırdaklara zarar vermektedir. Halk arasında kireçlenme olarak isimlendirdiğimiz osteoartroza neden olabilmektedir.” dedi.

Şuan da yürütülen bilimsel çalışmaların tabanlık kullanımının kireçlenme şikayeti olanlarda şikayetleri azalttığını gösterdiğini de ifade eden Özyılmaz, “Kişiye özel üretilen tabanlık basış bozuklarının kontrol altında tutulması sağlar. Özellikle erken dönemde görülen diz kireçleme vakalarında kişiye özel yapılan tabanlıklar olumlu sonuç vermektedir.” ifadelerini kullandı.

Yapılacak olan yürüme analizi ile ayak yapısının değerlendirilmesinin mümkün olduğunu ifade eden Özyılmaz, üretilen özel tabanlığın kireçlenme, menisküs lezyonu gibi bir çok probleme çözüm olabileceğini bildirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu