3 Ortaokul Öğrencisine Şantaj Yapıp 1.5 Sene Taciz Etmişler

İstanbul Kınalıada'da ortaokul öğrencisi üç kız çocuğunun 1.5 yıldır tecavüze uğradığını, rehber öğretmenleri açığa çıkardı. İkisi kardeş, üç kızın ifadelerinden sonra tecavüz zanlıları gözaltına alındı.

3 Ortaokul Öğrencisine Şantaj Yapıp 1.5 Sene Taciz Etmişler
3 Ortaokul Öğrencisine Şantaj Yapıp 1.5 Sene Taciz Etmişler Harun Gürcan

Tarih 8 Mayıs Pazartesi. Yer, Heybeliada Ortaokulu. Kınalıadalı üç kız öğrenci arasında teneffüste tartışma meydana geliyor. O esnada yanlarından geçen Rehber Öğretmen M.Ş., konuşmalarına tanık oluyor. Tecavüzden bahsediyorlar. Rehber öğretmen hemen üç öğrenciyi de yanına ağırıyor. Üç kız ağlayarak başlarından geçen olayı anlatıyor, çocukların anlattıklarıyla beraber bir buçuk yıldır şantaj ve tecavüzle devam eden dehşetin sırrı açığa çıkıyor. Öğretmen hemen Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne haber veriyor. Çocuk Büro Amirliği duruma el koyuyor, savcılık aynı hızla soruşturmaya başlıyor. Çocuk İzleme Merkezi'nde (ÇİM) psikolog gözetiminde ifadeleri alınan kız çocukları, yaşları 28 ile 30 arasında değişen kiralık bisikletçi İ.K., nalbur T.K., kiralık bisikletçi S.B.'nin ismini veriyor.

ŞANTAJ YAPMIŞLAR

Kızlar, tecavüz eden suçluların plak görüntülerini kaydettiğini, eğer bu durumdan birine bahsederlerse bu görüntüleri sosyal medyada paylaşacaklarını ifade ettiklerini de söylüyorlar. Adalar Emniyeti, haklarındaki haklarında ki suçlamayı kabul etmeyeb zanlıların evlerinde yaptıkları aramada, dijital malzemelere incelemek üzere el koyudu. Silinen görüntüleri kurtarmak için polis laboratuvarının raporu bekleniyor. ÇİM'deki ifadelerinin sonrasında Bakırköy İlk Adım Çocuk Yurdu'na götürülen kızlar, burada psikolojik destek aldı. Kendilerinin ve ailelerinin talebi doğrultusunda F.İ. (15) ile D.C. (13) dün eve döndü. F.İ'nin kardeşi E.İ.'nin (13) çıkış işlemleri de yarın tamamlandıktan sonra evlerine dönecek.

ADALILAR LANETLİYOR

Kınalıada'da halkın ağzını bıçak açmıyor. Ada sakinleri oldukça üzgün ve öfkeli; kız çocuklarının babaları M. İ. ve E.C.'ye sahip çıkıyorlar. "Küçücük adamızda hepimiz bir aileydik. Kapılarımızı açık tutardık. Kızların 'abi' dedikleri insanlar alçaklık, namussuzluk yaptılar. Lanet olsun onlara. En ağır cezayı alsınlar" diyorlar.

YÜZ YÜZE BAKTIĞIMIZ ADAMLARDI

Baba E. C. anlatıyor: "Yüz yüze baktığımız, güvendiğimiz evli barklı adamlardı. Kızım D., 13 yaşında. Tehdit edip şantaj yapmışlar. Korkusundan saklamış bizden. ÇİM dün aradı beni. Psikolojik destek alacak yavrum. Bu olayın dönüşü yok. Herkes yaptığını çekecek. Çekmezlerse farklı boyutlara gidecek. Kanuna, adalete her zaman güvenirim."

AKRABAMIZDI

F.İ. ile E.İ.'nin babası M.İ. ifadeleri ise şu şekilde "O alçaklar, yakın akrabamızdı. Kız alıp kız verdik. Evimizi, ekmeğimizi paylaştık bunca yıldır. Devlet en büyük cezayı versin. F. 13, E. 15 yaşında çocuk. Bunu nasıl yaparlar?"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu