ABD Tarafından PKK/PYD'ye Verilen Ağır Silahlar Görüntülendi

ABD'nin PKK/PYD'ye Rakka operasyonu için verdiğini iddia ettiği ağır silahlar, Türkiye sınırına sıfır noktadaki, Nusaybin'in tam karşısında yer alan PYD bölgesi Kamışlı'da görüntülendi.

ABD Tarafından PKK/PYD'ye Verilen Ağır Silahlar Görüntülendi
ABD Tarafından PKK/PYD'ye Verilen Ağır Silahlar Görüntülendi Harun Gürcan

ABD Başkanı Trump'ın onay verdiği ve terör örgütü PKK/PYD'ye DAEŞ'e karşı Rakka'daki operasyonlar için verildiği iddia edilen ağır silahlar, Suriye'ye gönderilmeye devam ediyor.

KAMYON VE TIR'LARLA TAŞINDI

PKK'ya yakın kaynaklar, bugün Kamışlı'da adı geçen ağır silahları taşıyan kamyon ve TIR konvoyunun görüntülerini yayınladı.
Askeri kasalarda götürülen ve çok farklı türlerde olduğu görülen silahlar, buradaki PYD yetkililerine teslim edildi.

RAKKA YERİNE TÜRKİYE SINIRI

Fakat silahların neden operasyonun yürütüldüğü iddia edilen Rakka yerine Türkiye'ye sıfır noktasındaki Kamışlı'ya getirildiğiyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Mardin'in Nusaybin ilçesinin tam karşısında bulunan Kamışlı, operasyonun düzenleneceği Rakka'ya aşağı yukarı 300 kilometre mesafede yer alıyor.

TÜRKİYE'YE "GÜVENCE" VERİLMİŞTİ

ABD yönetimi, daha önce farklı zaman yaptıkları açıklamalarda PKK/PYD'ye verilen silahların operasyonun ardıdnan geri alınmayacağını söylemiş, yalnız Türkiye'ye bu silahların güvenlik tehdidi oluşturmayacağına ilişkin güvence verdiklerini belirtmişlerdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu