Gaziantep'te Canlı Navigasyon

Gaziantep'te market işletmecisi Ali Teknikel, vatandaşların sürekli adres sormasını fırsata çevirerek, adres tarifini 1, adrese götürmeyi ise 2 TL karşılığında yapıyor.

Gaziantep'te Canlı Navigasyon
Gaziantep'te Canlı Navigasyon Harun Gürcan

Gaziantep'te marketcilik yapan Ali Teknikel, vatandaşların gelip sürekli olarak adres sormalarını fırsata çevirdi. Adres sormaya gelen vatandaşlar nedeniyle sıkıldığı ifade eden işletmeci, iş yeri girişindeki elektrik direğine "Adres sorma 1 TL, adrese götürme 2 TL" yazılı bir kağıt astı. İşlerinde aksama olsa da para kazandığını belirten Teknikel, vatandaşların da uygulamadan memnun olduğunu ifade etti. Vatandaşların sürekli adres sorduğunu anlatan Teknikel, adres göstermekten kendi işini aksatmak zorunda kaldığını belirtti. Vatandaşlara yardım etmeyi sevdiğinin altını çizen Teknikel, "Vatandaşlar sürekli dükkanıma gelip adres soruyordu. Bende onlara gösteriyordum. Çünkü insanlara yardım etmeyi çok seviyorum. Günde 50-60 kişi adres sorunca artık kendi işimi aksatıyordu. Çünkü adres soranlara gidecekleri yeri gösteriyordum" dedi.

ADRES TARİFİ 1 TL, ADRESE TESLİM 2 TL

Adres sormak için gelen bazı vatandaşların karşılık olarak para teklif ettiğini belirten Teknikel, "Sürekli vatandaşlar adres soruyordu, bazı vatandaşlar adres göstermem karşılığında para teklif edince aklıma böyle bir fikir geldi. Amacım vatandaşlara yardımcı olmak. Para almamın sebebi ise, adres gösterirken marketimi kapatmak zorunda kalıyordum. Bende böyle bir çözüm düşündüm. Adresi tarif edersem 1 TL alıyorum. Sordukları adresin kapısına kadar götürürsem 2 TL alıyorum" şeklinde konuştu.


"VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR EDİYOR"

Teknikel'in aklına gelen bu fikirden dolayı vatandaşların kendisine teşekkür ettiğini ifaade eden Teknikel, "Bu işi salt kar amaçlı yapmıyorum. Sonuçta benim de işim aksıyor, bunun için ücret alıyorum. Bazı vatandaşları kapının önüne götürüyorum, hatta zili çalıp emin olana kadar da bekliyorum. Bana teşekkür ediyorlar" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu