İran ABD'ye Resti Çekti

İran Cumhurbaşkanı Ruhani düzenlediği basın toplantısında "füze denemek için ABD'den izin alacak değiliz." dedi.

İran ABD'ye Resti Çekti
İran ABD'ye Resti Çekti Harun Gürcan

 

ABD'lı yönetimden gelen İran'ın füze çalışmalarını durdurmasıyla ilgili çağrı hakkında konuşan değerlendiren Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "İranne zaman füze denemesine ihtiyaç duyarsa bunu yapar ve konuda ABD'den izin alacak değil" diye konuştu.

Saldırmak için değil ülkeyi savunma için füze yapıyoruz diyen Ruhani, Füze yapmazsak birileri kafalarında yanlış hesaplamalar yapar ifadesini kullandı.

TERÖRÜ DESTEKLEYENLER, TERÖRLE MÜCADELEDEN SÖZ EDEMEZ

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suudi Arabistan ziyareti yaptığı günlerde Suudi Arabistan'da düzenlenen İran karşıtı zirveden de  söz eden Ruhani, "Suudi Arabistan'daki zirve, politik vizyonu olmayan gösteriş amaçlı bir zirveydi. Zirve yaparak, milletin parasını bir süper güce vererek terör sorunu çözülmez" diye konuştu.

Washington yönetimiyle  ilgili de konuşan Ruhani yönetimin hiç bir zaman terörizmle mücadele etmediğini savundu. Teröristleri destekleyenler, terörizmle mücadele ettiklerini söyleyemez ifadesini kullandı.

"SUUDİ ARABİSTAN ALDIĞI SİLAHLARI KULLANMAKTAN BİLE ACİZ"

ABD hükümetinin Suudi Arabistan'a sattığı milyarlarca dolarlık silaha karşın İran'ın askeri potansiyelini nasıl güçlendireceği sorusunu yanıtlayan Ruhani, Suudi Arabistan silah almayı düşünebilir, biz kendimiz ürettiğimizden buna ihtiyacımız yok diye konuştu.

Arabistan'ın aldığı silahları kullanmaktan bile aciz olduğunu iddia eden Ruhani, Riyad'ın bu konuda yeniden Amerikanlı müsteşarları bölgeye getireceğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu