İsrail Askerleri Bir Filistinliyi Öldürdü

ABD Başkanı Trump'ın bugün ziyaret edeceği Beytüllahim'de bir Filistinli, İsrail askerleri tarafından vurularak öldürüldü.

İsrail Askerleri Bir Filistinliyi Öldürdü
İsrail Askerleri Bir Filistinliyi Öldürdü Harun Gürcan

İsrail askerleri, Batı Şeria'da Beytüllahim bölgesinde kurulan kontrol noktasında Filistinli bir genci vurarak öldürdü.

Bölgedeki tanıklar, İsrail askerlerinin vurduğu Filistinli gencin Kızılay'ın yaptığı yardım çağrısını reddettiğini ifade etti. Meydana gelen olay sonrasında İsrail askerleri, kontrol noktasını her iki yönde trafiğe kapatarak araçların geçişini engelledi.

TRUMP BUGÜN ZİYARET EDECEK

ABD Başkanı Trump'ın İsrailli yetkililerle düzenleyeceği görüşmelerden sonra salı günü işgal altında bulunan  Batı Şeria'nın Beytullahim kentine geçmesi ve Filistin Devlet Başkanı Abbas ile bir toplantı düzenlemesi bekleniyor.

Fetih Hareketi, ABD Başkanı Donald Trump tarafından salı günü düzenlenmesi beklenen Beytullahim ziyaretini "tarihi ve önemli" şeklinde değerlendirdi.

"İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜM HEDEFLENİYOR"

Fetih Hareketi, yapılan yazılı açıklamada, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile Trump arasında yapılacak olan görüşmenin, iki devletli çözüm ve Arap Barış girişimine dayanan gerçek ve ciddi barışa ulaşmayı hedeflediğini açıkladı.

Fetih Hareketi'nin, Filistin ulusal meclisleri ile uluslararası meşru kararlarına göre, Arap Barış girişimine dayalı adil bir barışa bağlı olduğunu vurguladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu