Android'in mimarı görülen Andy Rubin, yeni akıllı telefon Essential Phone'u tanıttı

Android işletim sisteminin mimarisinden yeni akıllı telefon geldi. Google eski yöneticisi Andy Rubin yeni çıkardığı akıllı telefon Essential Phone'un tanıtımını yaptı.

Android'in mimarı görülen Andy Rubin, yeni akıllı telefon Essential Phone'u tanıttı
Android'in mimarı görülen Andy Rubin, yeni akıllı telefon Essential Phone'u tanıttı Hakan Satılmış

Android mobil işletim sisteminin geliştirilmesinin ardında bulunan Google yöneticisi Andy Rubin, Android mimarı olarak kabul ediliyor. Rubin yeni bir akıllı telefon tanıtımı yaparak bu yaz piyasaya çıkaralacağının bilgisini paylaştı. 360 derecelik kameraya sahip olan akıllı telefon Essential Phone'un başlangıç fiyatının 699 dolar olacağı bildirildi. Essential Phone, 360 derecelik bir kamera ve docking istasyonu da dahil olmak üzere çeşitli manyetik olarak takılmış aksesuarlar ile yükseltilecek şekilde tasarlandığı belirtildi.

GOOGLE'DAN 2014 SENESİNDE AYRILDI

Andy Rubin kendi projelerini yapmak için Google'dan 2014 yılında ayrıldı ve bu sene bir Android akıllı telefon tanıtımı yaptı.

TEKNOLOJİ İLE MÜCADELE

Andy Rubin şirketinin resmi bloğunda yayınladığı tweetinde “Essential Phone'u çıkarmamın sebebini sizinle paylaşmak için bir dakikanızı ayırmanızı temenni ederim, çünkü medyadaki birçok insanın Essential Phone'u çıkarmamın nedeni üzerine spekülasyon yapacaklarını biliyorum” dedi.

Rubin, bir arkadaşına Android akıllı telefon endüstrisinin mevcut durumu hakkında hoşlanmadığı her şeyi anlattı ve bu noktadan kısmen sorumlu olduğunu düşündü.

Yeni bir tür Android telefonu geliştiren Rubin, “başkaları ile iyi oynayacak” basit fakat iyi yapılmış bir cihaz tasarlamayı umduğunu söyledi ve hızlı bir şekilde eski haline gelmeyeceğini belirtti.

Rubin, “Android, neredeyse herkesin yaşamlarını kolaylaştırmak için gereken teknoloji ile savaşmak zorunda kaldıkları yeni garip bir dünya gelişmesine yardımcı oldu. Arkadaşımla uzun süren bir konuşmanın ardından, insanların 21. yüzyılda yaşamak istedikleri ürünler için 21. yüzyıl yöntemleri kullanarak yeni bir şirket kurmam gerektiğine karar verdik” dedi.

TİTANYUM VE SERAMİK DIŞ YÜZEY

Rubin şirketin misyonuna göre, müşterileri istemediği özelliklere sahip cihazlar almaya zorlamamak için Essential Phone'un aksesuarlarının kolaylıkla eklenmesi ve kullanılması için tasarlandığını söyledi.

Essential Phone için kullanılabilecek ilk aksesuarlardan biri, hem küçük hem de kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmış 360 derecelik bir kamera. Normal olarak 199 $ fiyatlı model, akıllı telefon ile birlikte sipariş edildiğinde fotoğraf makinesinin fiyatı 50 dolara çıkıyor.

Essential telefon, yeni Samsung Galaxy S8'in tasarımına benzeyen, 5.71 inçlik neredeyse çerçeve içermeyen ekrana ve bu yıl da piyasaya sunulması beklenen iPhone'un görünüme sahip. 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip bir Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisi ile çalışan cihaz, bir Corning Gorilla Glass 5 ekran ile gelirken, kapağını titanyum gövdeli ve seramik sırtla birleştiriyor.

Essential, standart bir kulaklık girişi ile birlikte gelmediğinden, Type-C-to-3.5mm kulaklık adaptörü yanında bir USB-C kablosu ve hızlı şarj cihazı ile birlikte gönderilecek. Parmak izi okuyucusu bulunan sensörlerle telefonun kilidi, logosu serbest kalacak ve dört renkte mevcut olacak. Cihaz siyah, gri, beyaz ve "okyanus derinlikleri" adı verilen mavimsi ton renkleriyle piyasaya sunulacak.

ESSENTIAL HOME ADINDA AKILLI EV CİHAZI DA MEVCUT

Ayrıca aksesuarları arasında Essential Home adında bir akıllı ev cihazı da bulunuyor. Ana bilgisayarı, diğer cihazlarla otomatik olarak bağlantı kurmak için bir ortam yazılımı ile tasarlanmış sesli, dokunmalı veya görsel olarak etkinleştirilebilir özelliklere sahip. Henüz fiyat veya stok durumu hakkında detaylar açıklanmadı.

essential phone andy rubin android
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu