Toruntay: Kalan 100 bin taşaronun kadro sorunuda yakın zamanda çözülecek

Öz Taşıma - iş sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay Taşeron konusunda yüzde 90'lık başarıya ulaştıklarını belirtirken, kitlerde çalışan kiralık araç şoförlerininin de kadro beklentilerini 24 Haziran seçimlerinden önce çözmek istediklerini kaydetti

Toruntay: Kalan 100 bin taşaronun kadro sorunuda yakın zamanda çözülecek
Toruntay: Kalan 100 bin taşaronun kadro sorunuda yakın zamanda çözülecek Hakan Akkaya

Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay : 1 Mayıs’ı Kavga Günü Olmaktan Çıkardık

 

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Ankara Haymana’da gazeteciler ile bir araya geldi. Programda yaklaşan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili konuşan Toruntay, “1 Mayıs’ın kavga gününe dönüştürülmesi anlayışını ortadan kaldırmak ve bu günü tüm Anadolu’ya yaymak için her yıl 81 ilden birinde bu günü kutluyoruz. Bu çalışmamız sonucu artık 1 Mayıs kavga günü değil, çalışanların sorunlarını barış içinde duyurabildiği bir gün haline gelmiştir.” dedi.

 

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz Taşıma-İş Sendikası Ankara’daki medya temsilcileri ile Haymana’da bir termal otelde bir araya geldi. İki gün süren programın son gününde gazetecilerle bir araya gelen Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ARTIK ÇALIŞANLAR SORUNLARINI BARIŞ İÇİNDE DİLE GETİREBİLİYOR

Konuşmasına yaklaşan 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak başlayan Toruntay, ”1 Mayıs’ta Adana’da olacağız. 1 Mayıs’ın kavga gününe dönüştürülmesi anlayışını ortadan kaldırmak ve bu günü tüm Anadolu’ya yaymak için her yıl 81 ilden birinde bu günü kutluyoruz. Bu çalışmamız sonucu artık 1 Mayıs kavga günü değil, çalışanların sorunlarını barış içinde duyurabildiği bir gün haline gelmiştir.” açıklamasında bulundu.

KADRODA KAPSAM DIŞI KALANLAR İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Taşeron sorunu ile ilgili atılan adımların olumlu ancak yetersiz olduğunu kaydederek konuşmasına devam eden Toruntay, “900 bin kişi kadroya ulaştı. Böylece çalışma hayatının en kadim sorunlarından biri olan taşeron rafa kalktı ancak kiralık araç şoförleri, KİT’lerde çalışanlar olmak üzere bazı kurumlarda çalışan taşeronlar kapsam dışı kaldı. Başta konfederasyonumuz olmak üzere sendikamız burada çalışan taşeronlarında kadroya geçmeleri için yeni bir mücadele başlatacağız.” dedi.

ERKEN SEÇİM KARARINI OLUMLU BULUYORUZ

Konuşmasının son bölümünde erken seçim kararı ile ilgili düşüncelerini paylaşan Toruntay, şunları kaydetti: “Erken seçim kararını olumlu buluyoruz. Alınan bu karar ile ülkemize yönelik küresel oyun ve hesapları boşa çıkartmış olduk. İnşallah, 24 Haziran günü gerçekleşecek seçim sağlıklı bir şekilde ilerler ve ülkemizi ayağa kaldıracak projelerin hayata geçer ve geçmeye devam eder.”

CAN UZUNKÖK/ANKARA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu