Kan Davasını Başkan Başak Çözdü

Şanlıurfa’da iki ailenin husumeti Türkiye Milletvekilleri Birliği Genel Başkanı Ramazan Başak’ın girişimleri ile son buldu.

Kan Davasını Başkan Başak Çözdü
Kan Davasını Başkan Başak Çözdü Hakan Akkaya

Şanlıurfalı Badıllı ve Türkmen ailelerine mensup 2 kişinin kavgası sonucu Türkmen ailesine mensup olan kişi hayatını kaybetmişti. Olayın yaşandığı 2017 yılından itibaren aralarında husumet olan aileler; 23.Dönem Milletvekili, TMVB Genel Başkanı Ramazan Başak’ın girişimleriyle barıştılar.

Sultan Sarayı Düğün Salonunda binlerce mensubuyla bir araya gelen Badıllı ve Türkmen aileleri dualarla beraber barışıp kucaklaştılar. Barış toplantısında TMVB Genel Başkanı Ramazan Başak ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ailelerle birlikte olarak konuşma yaptılar.

Yüzlerce kan davasını çözen ve barış sağlayan Başak; Badıllı ve Türkmen ailelerini bir araya getirerek barış elçiliği görevini bir kez daha üstlenmiştir. Yaptığı açıklamada barışın ve kardeşliğin önemine değinen Türkiye Milletvekilleri Birliği Başkanı, “İnsanlığımızın görevi olan barış ve kardeşliğimizi ispatlamış bulunmaktayız. Bu barışta emeği geçen aile büyüklerinin ellerinden öpüyorum.” dedi.

https://youtu.be/n2MtgmJUIq4

 

Ramazan Başak Türkiye Milletvekilleri Birliği Genel Başkanı 23. Dönem Milletvekili 23. Dönem Şanlıurfa Milletvekili TMVB Genel Başkanı Başak Ramazan Badıllı Türkmen aşiret barış barış yemeği kan davası.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu