Turist Sayısı Her Geçen Gün Azalıyor

Yaşanan terör olayları nedeniyle ülkeler vatandaşlarını Türkiye'de tatil yapmaması konusunda uyarmaya devam ediyor. Bu uyarılar ülkemize ziyaret düzenlemeyi planlayan turistlerin de geri adım atmasına neden oluyor.

Turist Sayısı Her Geçen Gün Azalıyor
Turist Sayısı Her Geçen Gün Azalıyor

Türkiye'de yaşanan terör olaylarının turizm üzerindeki etkileri de devam ediyor. Geçtiğimiz yıl bu mevsimde otellerde yer kalmamışken, şuan hala otellerde boş oda olduğu öğrenildi. Öncelikle Rusya'dan ülkemizi ziyaret edecek turistler yaşanan uçak düşürme krizinin ardından ziyaretlerini ertelemişti. Ülkemize gelmesi beklenen turist sayısı geçtiğimiz yıllara oranla büyük bir düşüş yaşamaya devam ediyor. 

Yaz aylarına girilmesiyle birlikte tatil için ülkemizi seçenlerde ziyaretlerine başladı. Turizm için ülkemizi tercih eden turistlerin sayısının az olması turizm yatırımcılarınıda kara kara düşündürüyor. Otellerde bu mevsimde boş oda olması, turist çekemeyen bazı otellerinde maddi açıdan zor günler yaşadığı ifade edildi. Antalya haber muhabirimiz Murat Narman'ın yaptığı araştırmada muhabirlerimize konuşan otel sahipleri, turist sayısından memnun olmadıklarını, durumun böyle devam etmesi halinde kepenk kapatacaklarını dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu