20 Yaşındaki Kıza Taciz Eden 17 Yaşındaki Zanlı Tutuklandı

Kadıköy'de 20 yaşındaki P.K.'ya tecavüz ettiği iddia edilen 17 yaşındaki şüpheli H.A. emniyeteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

20 Yaşındaki Kıza Taciz Eden 17 Yaşındaki Zanlı Tutuklandı

Yerel - 2017-05-22 01:33:08

İstanbul Kadıköy'de 20 yaşındaki P.K.'ya tecavüz ettiği öne sürülen 17 yaşındaki zanlı H.A. "Nitelikli cinsel saldırı" suçundan tutuklandı. Şüpheli H.A. emniyete yapılan ifade işlemlerinin sonrasında Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi. H.A.'nın mahkemede verdiği ifadesinde suçlamayı reddetti ve kimseyi ilişkiye zorlamadığını, asıl tecavüze uğrayan kişinin kendisinin olduğunu söylediği öğrenildi. H.A'nın ifadesinin devamında da ise 20 yaşındaki şikayetçisinin erkek arkadaşı olduğunu iddia eden bir kişinin telefonla kendisini arayara P.K'ya 500 lira vermesi karşılığında şikayetçi olamayacaklarını söylediğini belirtti. İfadesinini sonunda ise P.K. adlı kadından kendisinin şikayetçi olduğunu ifade eden 17 yaşındaki şüpheli H.A. "Nitelikli cinsel istismar" suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.  

YARDIM ETME BAHANESİYLE TACİZ ETTİ

Kadıköy'de 20 yaşındaki P.K. bir işhanının tuvaletinde H.A tarafından tecavüze uğradığı iddiasıyla şikayetçi oldu. Polis, "yardım etme" gerekçesiyle 20 yaşındaki genç kıza tecavüz ettiği iddia edilen 17 yaşındaki şüpheliyi gözaltına aldı. Olay geçtiğimiz gece saat 00.30 sularında Kadıköy Osmanağa Mahallesi'nde ki bir işhanında gerçekleşti. Açıklamalara göre sağlık personeli P.K (20) sokak üzerinde seyyar kahve satışı yapan bir yere uğradı. Geldiği yerde bir fincan kahve içen genç kadın, kahvecide garsonluk H.A.'ya tuvaletin yerini sordu. 17 yaşındaki H.A., az ileride ki işhanının içinde tuvalet bulunduğunu kendisinin de götürmekte yardımcı olabileceğini ifade etti. Bunun üzerine P.K. ile H.A. işhanına gitti. Bir süre sonra ağlayarak işhanından kaçan P.K.'nın yanına çevre esnafı geldi. P.K., H.A.'nın tecavüzüne uğradığını iddia etmesiyle olay polise ihbar etti.  Kısa süre sonra olay yerine gelen polis ekipleri, P.K.'yı polis merkezine götürdü. Genç kızın şikayeti üzerine H.A. ekipler tarafından gözaltına alındı. P.K.'nın poliste verdiği ifadede, H.A.'nın kendisini bıçakla tehdit ederek tecavüz ettiğini söylediği öğrenildi. H.A.'nın ise genç P.K ile onun isteğiyle birlikte olduklarını söylediği öğrenildi. Bir diğer yandan işhanında bulunan güvenlik kamerası kayıtlarında H.A. ile P.K'nın işhanına doğru ilerlediği görülüyor. 7 dakika sonra ise P.K ve H.A. arka arkaya işhanından çıkıyor.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Türkiye ve Dünyadan en çok okunan ve en ilgi gören haberler sitemizde.
Ziraat Bankası Kredi Başvurusu
Halkbank Kredi Başvurusu